Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa » İmplant Diş » İmplant Diş Tedavisi Nedir
imp.

İmplant Diş Tedavisi Nedir

İmplant diş tedavisi son senelerde diş ağrısı, diş bozuklukları ve bu gibi sebeplere bağlı olarak ağızda diş kayıpları yaşayan hastalar tarafından oldukça fazla seçenek edilen bir diş rehabilitasyon şeklidir. İmplant diş rehabilitasyonları dişiniz çekilmek, çürümek suretiyle boşalan diş bölgelerinize sıhhatli bir şekilde uygulanabilecek olan sıhhatli ve sağlam diş tedavilerinden biridir. İmplantın çok acı verici ve diğerlerine göre çok zor bir tedavi olduğu söylense de bu yanlış bir kanıdır. Mesela bir damak tedavisi uygulaması, implanta göre çok daha zahmetli bir tedavidir. İmplant diş tedavisi ile ilgili uzman, implant diş tedavisi ile ilgili iyi bir eğitim almış ve deneyim sahibi olmuş bir diş hekimi tarafından seri ve profesyonel bir şekilde bitirebilecektir.

İmplant diş tedavisi sağlamlığının yanında sizlere büyük avantajlar sağlamaktadır. En büyük avantajlarından birisi de, sizi boşu boşuna sağlam diş kayıplarına uygulatmamasıdır. Zira implant diş protezleri, başlı başına ferdi bir şekilde yandaki dişlere tutunmadan çene kemiğine yerleştirilebilmektedir. Oysaki damak yaptırmak suretiyle ağzınızdaki diş eksikliklerini gidermek gerektiğinde, takılacak damak için yer açılacak ve tüm dişler çekilecektir. Bu sayede insanlar sağlam yüzlerce dişini kaybetmekte, ayrı olarak damak rehabilitasyonlarının 100 de 50 sinde tam bir müşteri memnuniyeti sağlanabilmektedir. Yanı sıra damak taktırdığınızda ağızda başarılı ölçüler alınamaması ve ağızla tam bir uyum sağlayamaması neticesinde damak ağızlarda vurarak yara yapmakta, yerinde oynayarak sizi kötü vaziyetlere düşürebilmekte ve kapanan damağınız sayesinde de, tat alımınızı engellemektedir.

Bunun dışında köprü tedavileri de kaybedilen diş aralıklarını doldurmakta kullanılan bir tedavi şekli olup, eksik dişler yandaki dişlere kesi uygulanarak, bu dişe asılmak suretiyle gerçekleştirilen sıralamalı diş protezlerinden oluşturulur. Burada hasta, damak kadar fazla sağlam diş kaybetmese de, yeniden de sağlam olan en az bir dişini kaybedecektir. Bu yüzden diş tedavilerinde zaruri sağlam diş kaybı yaşatmayan tek tedavi şekli implant diş tedavisi olacaktır. Çene kemiğine kaybettiğiniz dişin yerine uygulanan vida yuvası diş kökü ve vidalı implant diş uygulaması sayesinde, kendi dişiniz mahiyetinizde yeni bir dişiniz olacak ve kuvvetli titanyum alaşımı sayesinde implant protezinizi uzun yıllar kullanabileceksiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*