Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa » Zirkonyum Diş » Zirkonyum Diş Kaplama
indir (1)

Zirkonyum Diş Kaplama

Son senelerde diş kaplaması için en sık kullanılan yollar arasında yer alan zirkonyum kaplama son derece sağlam olmasına karşın kolay işlenebilen bir madde olması nedeni ile seçenek edilmektedir. Yeniden saydam yapıya sahip olması ve ışığı geçirmesi zirkonyumu hem sıhhatli hem de görsel açıdan vazgeçilmez kılmaktadır. Aslında zirkonyum tek başına bir kaplama malzemesi değildir ve kaplamanın altında kullanılmaktadır.

Genelde porselen kuronlar ile birlikte uygulanmakta olan zirkonyum kaplama diş estetik açıdan gerçek dişler ile ayırt edilemeyecek kadar başarılı sonuçlar vermektedir. Üstelik zirkonyumun yapısı gereği hiçbir alerjik tesir göstermemesi bilhassa de metal alerjisi olan kişilerin güvenerek diş kaplaması yaptırmalarını sağlamaktadır. Üstelik çok uzun ömürlü olması zirkonyum kaplama ücretleri ile mukayese ettiğinde son derece ekonomik bir çözüm olduğunu ortaya koymaktadır.

Zira zirkonyum kaplamanın ömrü diğer kaplama ürünleri ile mukayese edemeyecek kadar uzundur. Üstelik ışığı geçiren bir yapıya sahip olması nedeni ile Zirkonyum diş kaplaması çok daha sıhhatlidir ve bu yapısı nedeni ile diş hekimleri tarafından daha sık kullanılmaktadır. Diş kaplaması yaptırmak isteyen herkes zirkonyum kaplama yaptırmayı tercih edebilmektedir. Zirkonyum yalıtkan bir madde olması nedeni ile kaplama sonrası yaşanan sıcak soğuk hassasiyetinin yaşanmasını engellemekte ve kaplama yaptıran kişilerin daha konforlu bir şeklide kaplama dişlerini kullanmalarına imkan sağlamaktadır. Özelliklede iyi bir diş hekimi tarafından yapılan kaliteli zirkonyum kaplamalar tabii dişinizi size aratmayacak kadar konforlu çözüm teklifleri olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*